Topigs Norsvin

Topigs Norsvin

Nejinovativnější šlechtitelská organizace prasat na světě

Společnost Topigs Norsvin je proslulá svým inovativním přístupem k zavádění nových technologií a trvalým zaměřením na nákladově efektivní produkci prasat. Základními kameny společnosti jsou výzkum, inovace a šíření genetického pokroku. Trvalý a výrazný rozvoj našich produktů umožní našim klientům dosahovat výrazné přidané hodnoty jejich vlastní produkce.

Šlechtitelský program

Šlechtitelský program společnosti Topigs Norsvin je jedinečný. Spojení vysokého počtu fenotypizovaných zvířat, rozsáhlé počítačové tomografie kanců, globálního nukleového šlechtění, masívního sběru produkčních dat a genomické selekce urychlí genetický pokrok a povede ke vzniku inovativních produktů a zvýšení přidané hodnoty v celém výrobním řetězci.

Díky produkci více než 1,8 milionů rodičovských prasniček a více než 11 milionu inseminačních dávek ročně je společnost Topigs Norsvin jedním z největších dodavatelů genetiky prasat na světě. Pomocí genetiky Topigs Norsvin se každoročně vyprodukuje více než 118 milionů jatečních prasat.

Genetika

Topigs Norsvin je více než jen nejlepší producent genetického materiálu pro chov prasat splňujícího potřeby výroby a prodeje vepřového masa. Máme také nejširší znalosti v oboru a poskytujeme nejkvalitnější podporu. Naši odborníci radí a pomáhají výrobcům tak, aby z našeho genetického materiálu vytěžili co nejvíce.

Nejmodernější technologie

Společnost Topigs Norsvin rovněž nabízí nejmodernější techniku umělé inseminace. Také v tomto oboru jsme světovou jedničkou jak v oblasti znalostí, tak v oblasti technologie. Společnost Topigs Norsvin je vlastněna chovateli s filozofií výplaty dividend skrze genetický pokrok plynoucího z aplikovaného výzkumu a vývoje (V&V). Menšinovými vlastníky jsou zpracovatelé masa a dodavatel krmiva také ve vlastnictví zemědělců.