Skupina Vall Companys si vybrala prasnice TN70

Vall Companys, jedna z předních evropských zemědělsko-potravinářských skupin, rozšíří ve svých produkčních systémech podíl prasnic TN70. V nadcházejících letech procento prasnic TN70 poroste a budou představovat významný podíl v produkční pyramidě společnosti Vall Companys s celkovým počtem přibližně 200 000 prasnic. Společnost Vall Companys bude produkovat prasničky TN70 na vlastních rozmnožovacích chovech a dále bude nakupovat také prasničky od producentů, kteří jsou pod kontrolou Topigs Norsvin. Kromě toho zvýší společnost Vall Companys také podíl finálních kanců Topigs Norsvin.

Španělská společnost si vybrala prasnice TN70 na základě několika interních testů, ve kterých byly potvrzeny přednosti těchto prasnic: vynikající mateřské schopnosti, vysoká produkce a robustnost. Potomstvo také prokázalo vysokou produktivitu a efektivitu ve výkrmu. V kombinaci s vysokou kvalitou masa a jatečného těla to vedlo k vysoké celkové obrátkovosti a výtěžnosti a tím k vyšší ziskovosti produkce.

Společnost Vall Companys je také nadšena ze zaměření na inovace a výzkum, které jsou hnací silou vývoje společnosti Topigs Norsvin. Díky tomu je společnost Topigs Norsvin hlavním dlouhodobým partnerem v oblasti genetiky a přispívá tak k úspěchu celé skupiny.

„To, že se společnost Vall Companys rozhodla pro prasnice TN70 je opět důkazem, že tyto prasnice vyhovují potřebám moderních, vysoce výkonných a integrovaných produkčních systémů,“ říká Alfonso Arenillas Lorente, ředitel společnosti Topigs Norsvin ve Španělsku a Portugalsku. „Kombinuje vysokou produkci, efektivitu a kvalitu s vlastnostmi pro budoucnost, jako jsou nízká pracovní náročnost, dlouhověkost, robustnost a vitalita. Se všemi těmito vlastnostmi také splňuje požadavky na udržitelnou produkci prasat.“

Skupina Vall Companys je v rodinném vlastnictví a je jednou z největších zemědělsko-potravinářských společností ve Španělsku. Společnost byla založena v roce 1956 a nyní sdružuje 2 105 farem. Provozní model skupiny Vall Companys je založen na integraci všech fází výrobního procesu a také na práci vysoce kvalifikovaných odborníků v příslušných oblastech činnosti. Společnost Vall Companys zaručuje kromě vysoké bezpečnosti potravin i optimální a stálou kvalitu produktů i úplnou sledovatelnost ve všech procesech výroby.

Sdílejte tento příspěvek: