Talent: Ušetří 6 kg krmení na prase

Talent: Ušetří 6 kg krmení na prase

GENETICKÝ POKROK V PLNÉ RYCHLOSTI

Kanci Talent na našich šlechtitelských chovech ukazují obrovské zlepšení v konverzi krmiva.

V předešlých 3 letech se konverze krmiva zlepšila o téměř 6 %. Průměrná konverze krmiva u kanců testovaných na našich šlechtitelských chovech v Holandsku a Francii byla v roce 2013 2,10 kg/kg přírůstku a 1,98 kg/kg přírůstku v roce 2016. Na úrovni výkrmových prasat s 50% podílem genů kance Talent to znamená, že se během pouhých 3 let snížila spotřeba krmné směsi na jedno vykrmené prase o 6 kg.

Vylepšil se i denní přírůstek

Na šlechtitelských chovech s kanci Talent nedošlo ke zlepšení pouze u konverze krmiva. V období mezi lety 2013 a 2016 se denní přírůstek zlepšil také o 6 % a aktuálně se pohybuje v průměru na necelých 1050 gramech na den. Tento rychlý genetický pokrok v konverzi krmiva a růstu přispívá k efektivnější a udržitelnější produkci vepřového masa. Toto je pouze jeden ze způsobů, jak společnost Topigs Norsvin přispívá k vyšší ziskovosti chovů produkujících vepřové maso.

Talent graf

Data v tomto článku vyjadřují průměr zhruba 3 500 kanců ročně, kteří byli testovaní na krmných stanicích IFIR (registrace individuálního přijmu krmiva).

Více novinek