Delta Canada – První kanci na CT vyšetření

Koncem září 2018 byli první kanci podrobeni CT vyšetření ve výzkumném centru Delta Canada. Jednalo se o nejrychleji rostoucí jedince z první kohorty kanců TN Tempo ustájených v tomto novém zařízení společnosti Topigs Norsvin, nacházejícím se ve Woodlands v kanadské provincii Manitoba. CT vyšetření kanců je důležitým krokem šlechtitelského programu Topigs Norsvin. Od nynějška bude CT vyšetření absolvovat přibližně 8 500 kanců ročně – 5 000 v Delta Canada a 3 500 v Delta Norway.

CT skenování představuje nástroj příští generace pro fenotypizaci zvířat a nabízí šlechtitelským organizacím širokou škálu možností. Topigs Norsvin je první firmou, která využívá CT vyšetření v tomto měřítku. Při používání CT lze rychleji a s vyšší přesností zlepšovat strukturu kostry a složení jatečného těla. Výsledkem je rychlejší genetický pokrok a možnost šlechtění na vlastnosti, na které se dříve šlechtilo jen obtížně nebo vůbec.

První kanci vyšetřeni na CT v centru Delta Canada budou dodáni zákazníkům v Severní Americe a zbytku světa v nadcházejících týdnech.

Sdílejte tento příspěvek: