45 milionů prasat v Pigbase, šlechtitelské databázi Topigs Norsvin

Pigbase, šlechtitelská databáze Topigs Norsvin, nyní obsahuje data od více než 45 milionů chovných prasat. 45milionté prase se narodilo v polovině března na farmě Bratland v Norsku. Na této farmě chovají Monika Bratland a její manžel Cato Aarsland plemeno Norsvin Landrace. V loňském roce tito mladí zemědělci otevřeli zcela novou stáj s nejnovější technologií. Farma Bratland byla naskladněna prasaty s vysokou úrovní zdraví SPF. Mladí kanci z této farmy jsou testováni na stanici Delta Norway a sperma těchto kanců se používá po celém světě.

Šlechtitelská databáze Pigbase obsahuje údaje o prasatech shromážděných na nukleových farmách, komerčních farmách a jatkách. Obsahuje také genomická data a data shromážděná z CT skenování, disekcí a dalších inovativních měřících protokolů používaných v našem šlechtitelském programu a výzkumu.

Pigbase spojuje šlechtitelské farmy mezi sebou a vytváří tak jednu velkou populaci chovných prasat. To umožňuje dosažení vysokého genetického pokroku a jeho rychlé šíření našim zákazníkům po celém světě.

Více o Pigbase, jádru našeho šlechtitelského programu

Sdílejte tento příspěvek: