Reproduction Masterclass

Jsme moc rádi, že se nám navzdory pandemické situaci podařilo zorganizovat v minulých týdnech odborné semináře pro naše partnery. Semináře byly věnovány reprodukci, jak tomu napovídá i název: “Reproduction Masterclass”.

Kromě samotné reprodukce byli účastníci seznámeni i s aktuální situací na světovém a evropském trhu s vepřovým masem. Jako mezinárodní společnosti je nám potěšením oznámit, že i přes nepříznivou situaci v našem sektoru je i nadále naší ambicí být společností, která nejlépe a nejrychleji reaguje na požadavky trhu a převádí je do jednotlivých produktů skrze genetická řešení pro integrované produkční řetězce.

Největší hrozbu pro celosvětový trh představuje nadále Africký mor prasat. Byli jsme obeznámeni se samotným původcem onemocnění, jejím šířením, přenosem a v neposlední řadě důležitostí biologické bezpečnosti v celém produkčním řetězci. Jak nám MVDr. Malášek naznačil, virus AMP v Evropě zřejmě nějakou dobu zůstane a biosekurita je jediná možnost, jak chránit chovy před virem.

Jak už bylo zmíněno, hlavním tématem byla reprodukce, konktrétně klíčové body pro úspěšnou inseminaci. Specialista na reprodukci pro Topigs Norsvin, Lei Timmermans, se s námi podělil o své zkušenosti v tomto oboru. V případě že byste měli zájem o školení na Vaší farmě pod dohledem specialisty, neváhejte a kontaktuje nás!

Závěr seminářů byl věnován vyhodnocení reprodukčních výsledků v České republice. Kromě výborných výsledků našich chovů nás zástupci společnosti PLEBO CZ seznámili i s výrobními postupy a kontrolními mechanismy na jedné z našich partnerských inseminačních stanic, která podléhá certifikaci kvality AIM Worldwide.

Jako poděkování za spolupráci byly na závěr udělovány ocenění nejlepším chovům.

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další setkání!

Sdílejte tento příspěvek: