Nová farma v Borovnici

Je pro nás velkým potěšením, že jsme i v této těžké ekonomické situaci, která náš průmysl postihuje již dlouhou dobu, mohli naskladnit novou farmu společnosti ZOPOS Přestavlky v Borovnici. Ve dnech 30.-31. května se na novou farmu naskladnilo celkově 420 prasniček TN70 a A-linie. Zvířata s vysokým zdravotním statusem byla dodána z rozmnožovacího chovu ROLS Lešany. Farma v Borovnici bude fungovat v režimu InGene. To znamená, že produkce prasniček pro obnovu bude probíhat přímo na farmě, čímž bude zajištěno dlouhodobé udržení zdravotního statusu SPF.

V uplynulých měsících probíhala rekonstrukce ustájení pro jalové a březí prasnice a novostavba porodny prasnic. Odchov selat a výkrm bude probíhat na oddělených střediscích, kde se ještě pilně staví. Kvalitní krmná směs je zajištěná vlastní míchárnou krmných směsí.

Společnost ZOPOS Přestavlky prodává čerstvé maso a masné výrobky ve vlastních prodejnách v regionu známé pod názvem Chlenské maso. Věříme, že tato spolupráce bude přínosem pro obě strany a že konečně nastane doba, kdy už nebude kvalitní české vepřové maso raritou na pultech potravinových řetězců!

Topigs Norsvin přeje celému týmu ZOPOS Přestavlky hodně úspěchů s novou farmou!

Sdílejte tento příspěvek: