Nové výzkumné centrum Delta Canada

27. června pořádala společnost Topigs Norsvin slavnostní otevření svého nového výzkumného centra Delta Canada. Oslavy se zúčastnilo téměř 1000 zákazníků a dalších partnerů. Delta Canada představuje významný krok v rozvoji společnosti Topigs Norsvin,jako globálního dodavatele genetiky. Činnost centra bude usnadňovat a urychlovat naše dodávky nejmodernější špičkové genetiky našim zákazníkům zejména v USA a v Kanadě, ale také ve zbytku světa. První kanci budou z výzkumného centra dodáni na konci tohoto roku.

Hans Olijslagers, technický ředitel společnost Topigs Norsvin, říká: „Delta Canada zásadně urychlí genetický pokrok našich linií Z a TN Tempo. Je součástí dlouhodobé šlechtitelské strategie Topigs Norsvin a bude významně přispívat k dosažení našeho cíle, jímž je zdvojnásobení rychlosti genetického pokroku v nadcházejícím období.”

Naše nové výzkumné centrum se nachází v kanadské Manitobě. Při jeho výstavbě byly použity nejmodernější technologie, které poskytují vynikající welfare zvířat, nejvyšší úroveň biosekurity a minimální dopad na životní prostředí. Lokalita je izolována od jiných chovů prasat. Nachází se však v blízkosti letiště Winnipeg Richardson International Airport, což nám umožňuje export kanců s vynikajícím zdravotním stavem a semene s nejvyšší genetickou hodnotou i našim zákazníkům mimo Kanadu. Celková investice do tohoto zařízení činí 10 milionů euro.

V centru Delta Canada je ustájeno 2600 prasat. Bude zde testováno 7500 mladých nukleových kanců otcovské linie TN Tempo a mateřské Z linie každý rok. Delta Canada, stejně jako centrum Delta
v Norsku, je vybaveno krmnými stanicemi IFIR, které umožňují individuální záznam příjmu krmiva,
a CT skenerem, díky kterému se složení jatečného těla, robustnost a kvalita masa budou zlepšovat rychleji a s vyšší přesností.

Podívejte se na toto video ze stavby centra Delta Canada.

Sdílejte tento příspěvek: