Topigs Norsvin má nového generálního ředitele

Topigs Norsvin s potěšením oznamuje jmenování nového generálního ředitele. Stal se jím Villaume Kal (49). Spolu s dosavadními členy Corem van Hertrooijem (finanční ředitel) a Hansem Olijslagersem (technický ředitel) bude tvořit nové představenstvo společnosti Topigs Norsvin. Holanďan Villaume Kal začíná ve své nové funkci 16. března 2020 a nahradí tak Martina Bijla, který opustil Topigs Norsvin v roce 2019.

Dříve byl Villaume Kal generálním ředitelem společnosti NIZO, jedné z předních světových společností v oblasti výzkumu zaměřeného na výživu a zdraví. Během své kariéry byl generálním ředitelem společnosti Rousselot, patřící do skupiny Darling Ingredients. Předtím zastával různé manažerské a výkonné funkce ve společnosti Royal DSM.

„Jsme velmi potěšeni jmenováním Villauma Kala generálním ředitelem. Přináší více než 25 let mezinárodních obchodních a provozních zkušeností v oblasti strategie a rozvoje podnikání. Jeho znalost čínského a severoamerického trhu má velkou hodnotu a pomůže společnosti Topigs Norsvin k dalšímu rozvoji v těchto klíčových regionech,“ říká Mark Tijssen, předseda dozorčí rady.

Villaume Kal o své nové pozici říká: „Těším se a bude mi ctí přispět k úspěchu společnosti Topigs Norsvin. Stát se generálním ředitelem tohoto inovativního světového lídra ve šlechtění prasat je velkou poctou. Díky úspěšnému využití tržního potenciálu společnosti a jejím inovativním schopnostem je tato pozice velmi atraktivní.“

Sdílejte tento příspěvek: